dunlop-sp-sport-bluresponse-d-1

DUNLOP 195/65R15 91H BLURESPONSE

Brand: TRANZITTRANZIT
3 920 ден each

СПЕЦИФИКАЦИИ

DUNLOP 195/65R15 91H BLURESPONSE

Летна гума со ултра високи перформанси.

 • Dunlop е гума која ќе ги воодушеви возачите кои го ценат врвниот квалитет и максималните перформанси на која било површина.
 •  Моделот е изработен со користење на специјално полимерно соединение кое гарантира многу добро лежење на асвалт.
 •  Одличните параметри прикажани на влажни патишта се овозможени со широк спектар на жлебови на гумата кои се одговорни за одводнување на вода и минимизирање на ризикот од аквапланинг.
 • Гамата има асиметричен модел кој е совршено решение за варијабилните временски услови, овозможувајќи на гумата добро да се однесува и на суви и на влажни површини.
 • logo inter
 • sahti
 • boks
 • kanta
 • imagereyervoari
 • image
 • Bidi Human Sega

Copyright Biznismap. All Rights Reserved.

Your cart is empty