mksqbghrendeelsrsltr
sava-3

SAVA 205/55R16 91H INTENSA HP

Brand: TRANZITTRANZIT
3 080 ден

СПЕЦИФИКАЦИИ

SAVA INTENSA HP 205 55 R16 91 H

Летната гума со високи перформанси која се истакнува на мокри патишта. 

За возачите кои бараат повеќе од нивните гуми, Intensa HP го испорачува тоа. Одлична и за влажни услови, оваа гума е дизајнирана да трае подолго време, додека трошоците за гориво се намалуваат. Високи перформанси – со одлична  цена. 

  • Големи перформанси при сопирање на мокро.
    Сигурна на влажно и суво возење.
    Штеди гориво.
    Постигнува висока километража.

Copyright Biznismap. All Rights Reserved.

Your cart is empty